top of page

Правильне та здорове харчування

Правильне харчування для дітей – це збалансоване харчування зі здоровим підходом! І тут важливі наступні аспекти.


1. Не можна змушувати дитину їсти, коли вона не хоче чи коли капризує: або печиво, цукерка або нічого Обираємо варіант нічого. Не змушуємо дитину доїдати «до кінця», якщо вона не хоче, це порушує харчову поведінку та відчуття дитиною її ситості. Не можна винагороджувати їжею і особливо солодощами.


2. Не ділимо їжу на смачну й несмачну. Типова помилка дорослих в тому, що вони навішують свої переконання дітям і говорять приблизно так: «з’їж суп/кашу, а потім дам тобі щось смачне» (найчастіше синонім до слова «солодке»). Це для нас суп чи каша можуть бути несмачні, а дитинці дуже навіть смачно.


3. Повільне харчування дуже допомагає в контролі над вагою тіла в будь-якому віці. Необхідно показати дітям, що прийняття їжі повинно закінчитися з усвідомленням, що шлунок наповнений, а мозок задоволений. Нам потрібно привчити їх жувати повільно й приділяти на їжу не менше 20 хвилин.


4. Одне з найважливіших правил — різноманітність або тарілка здорового харчування. Різні продукти містять різні корисні речовини, тому потрібно максимально розширювати раціон. Наприклад, вживати не тільки огірки та помідори, а й гарбуз, моркву, селеру.

  • 40–50% — овочі, фрукти, зелень, ягоди, коренеплоди;

  • 20–25% — джерела білка: яйця, птиця, риба, субпродукти, бобові, соєві продукти;

  • 25–30% — цільнозернові продукти: нешліфований рис, вівсяна крупа, перлова крупа, хлібці;

  • 5–10% — жири: насіння, горіхи, нерафіновані олії.

І головне, пам’ятаємо, що корисні звички в харчуванні дитини формуються тільки за нашим особистим прикладом. Нехай дітки ростуть здорові та щасливі, а ми в цьому допоможемо.


20 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page